BAŞKAN ERDEM, “KENDİMİZİ BU ŞEHRE ADADIK”

Açıklama:

BAŞKAN ERDEM, “KENDİMİZİ BU ŞEHRE ADADIK”

-BAŞKAN HÜLYA ERDEM GAZETECİLERLE GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ

Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, ilçede görev yapan yerel ve ulusal basın temsilcileri ile bir araya geldi. Gündeme dair önemli açıklamalar yapan Başkan Erdem, “Bu şehre bir sözüm var! Bunun için gece gündüz demeden çalışıyor, sorunları çözüyoruz” dedi.

Ceyhan Belediyesi Meclis Salonu’nda gazetecilerle bir araya gelen Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, ilçenin başta yol, su, imar sorunu hakkında yaşanan gelişmeleri değerlendirdi, yapacağı projeler hakkında bilgi verdi.

“HALKIMIZIN SAĞLIĞI İÇİN BU ÇİLEYİ ÇEKİYORUZ”

Ceyhan’da kanserojen madde içeren asbestli içme su hattının değişmesinin önemine değinen Başkan Erdem, “İnsan sağlığı bizim için her şey den önemli. Ceyhan’da asbestli borular değiştiği için yollarımız kazılıyor. Bununla ilgili ASKİ’nin ciddi çalışması var. Halkımızın tepkisine anlayış gösteriyorum. Bende bu şehirde yaşıyorum, araç kullanıyorum. Tozdan dolayı kadınlarımız muzdarip, ziyaret ettiğim yerlerde tepkilerini dile getiriyorlar. Vatandaşlarımız bilmelidir ki, çekilen bu çile altyapı çalışmaları tamamlandığında son bulacak. Vatandaşlarımızın sağlığı için bu boruların tamamının değişmesi lazım. Hemşerilerimden biraz daha sabırlı olmalarını bize güvenmelerini istiyorum”

“ASFALTTA HİZMET SEFERBERLİĞİ”

Proje tamamlanmadan asfalt ve onarım çalışmalarını hızlandırdıklarını hatırlatan Başkan Erdem, “8 Mahallemizin asbestli boruları değişti, bize teslim edilen yerlerde tüm ekiplerimiz Büyükşehir Belediyemizle uyum içerisinde çalışarak, bozulan yolları yapıyoruz. Adana Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeydan Karalar, ilçemizi yakından takip ediyor, bizzat gelerek kontrol ediyor. İhale sürecine itirazlar vardı, bu nedenle işlemler biraz gecikti.  Zeydan Başkanım 8 grup olarak destek verdi. Bizimle beraber 12 ayrı ekip, ara bağlantıları yapılan ve tamamlanan yolları onarmaya ve asfaltlamaya devam ediyoruz. Ceyhan’ı bu yaz ayında asbestli borulardan kurtaracağız, yollarını yapacağız”

“CEYHAN SAĞLIKLI SUYA KAVUŞTU”

Su kesintilerini önlemek için akılcı bir yöntem kullandıklarını ifade eden Başkan Erdem, “Ceyhan’da bir noktada arıza meydana geldiğinde tüm şehrin suları kesiliyordu, artık öyle bir sorun kalmayacak. Her mahalleye ayrı bir sistem uygulayan ekipler, nerede arıza varsa oranın suyunu keserek müdahale edecek ve vatandaşlarımız artık mağdur olmayacak. Asbestli borulardan, 25 yıllık borulardan Ceyhan tamamen kurtuluyor. Su borularının değiştiği yerlerdeki vatandaşlarla görüşmemiz neticesinde suyun tadının da değiştiğini hem daha gür aktığını hem tadının güzelleştiğini söylediler. Bu yapılan çalışmalar sayesinde hem ciddi su kayıplarını önledik hem de sağlıklı suyu vatandaşlarımıza kavuşturduk. Belediye evleri, Küçükkırım, Yarsuat, Emek, İnönü mahallesi, Sanayi bölgesi komple değişti, Şahin Özbilen, Hürriyet Bölgesinden başlayarak Mithatpaşa, Ulus Mahallelerimiz takiben şuan Burhaniye, Modernevler, Cumhuriyet ve Namık Kemal Mahallelerimiz bölgesinde ASKİ çalışmalarını sürdürüyor. Ana borular değiştikten sonra evlere ara bağlantılar yapılarak bize teslim edilecek ve asfalt ile parke çalışması yaparak yolları tekrar onaracağız. Ceyhan’ın her tarafında hummalı bir çalışma var, Büyükşehir ve Ceyhan Belediyemiz asfalt ve hizmet seferberliği yaparak tüm şartlara rağmen gayretle çalışıyor”

“CEYHAN’A ÇAĞ ATLATIYORUZ, BİRLİKTE BAŞARIYORUZ”

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başkan Erdem konuşmasında, “Bu şehre sözüm var, değişmesi ve gelişmesi için gayretle çalışıyoruz. Geçmiş dönemlerde yaşanan ve iptal olan imar problemini el biriliğiyle çözmeye çalışıyoruz. 1/5000’likler Büyükşehir Meclisimizden geçti, arkadaşlarımızla Ceyhan için hayati öneme sahip 1/1000’lik için uğraşıyoruz. Ayrıca kırsalda bulunan mahallelerimiz hizmet alımı hakkında yasal sorunlarla karşılaşıyordu. Yeni yasa ile köylerimiz mahalle olarak bizlere bağlandı; sıkıntılarını ve dertlerini biliyorum. 68 mahallemizde kırsal statü kazanması için önce Ceyhan Belediye Meclisine bu kararın kabulü için Meclis üyelerimizle birlikte çaba gösterdik. 68 mahallemiz Büyükşehir meclisinden aldığımız kararla kırsal mahalle statüsünü kazanmıştır. Burada emeği geçen meclis üyelerimize teşekkür ediyorum. Millet ittifakı olarak ciddi mücadeleler veriyorlar. Ceyhan için gerçekten mücadele veriliyor. İyi şeyler olsun Ceyhan’ın kaderi değişsin istiyoruz. Yıllarca, belirli kesimlerin çekişmesiyle olan bu şehre oldu. Hepimiz bu şehirdeyiz, huzuru tesis etmek, gelişmesini sağlamak için gayretle çalışıyoruz. Bunu her yerde söylüyorum, kaos yaratılmasına, şehrimizin ve halkımızın gerilmesine izin vermeyeceğim. Başka şehirleri örnek göstermekten vazgeçmek için Ceyhan’ı daha iyi noktalara daha iyi yerlere getirmek bu şehre kendimi adadım, 7/24 saat hizmet ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Ceyhan Belediyenin tarlalarının halkın çıkarları için kullandıklarını, birçok alanda üretim yapıldığını, hal esnafı için kantar hizmeti başlatıldığını ve Ceyhan’da projelerini hayata geçirmek için mülki amirlerle istişare içerisinde olduğunu belirten Başkan Hülya Erdem, Büyükşehir Belediye Başkanlarını da ziyaret ederek, ilçenin gelişmesi için destek istediğini vurguladı.

Gönderen: Ceyhan Belediyesi
Konu:
Tarih: 16 Haziran 2021
Boyut:

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Kan Merkezimizden Kan Bağışı için Form Doldurabilirsiniz
CEYHAN
ADANA
BAŞKANIMIZ

               

                           

 

NÖBETÇİ ECZANE
NÖBETÇİ ECZANE