BAŞKAN ERDEM’İN 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI

Açıklama:

BAŞKAN ERDEM’İN 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI

Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem; 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.
Başkan Erdem mesajında; “19 Mayıs 1919, kurtuluş mücadelesinin başlangıcı, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’ne giden bağımsızlık yolunun ilk adımıdır. İmkânsızlıklarla kurulan Türkiye Cumhuriyeti, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve devrimleriyle var edilmiş ve Türk gençliğine armağan edilmiştir. Gençliğin dinamizmi ve vizyonu ile muasır medeniyetler seviyesine ulaşacağımızı bilen Gazi Mustafa Kemal Atatürk ;“ Bütün ümidim gençliktedir” diyerek kurduğu genç devleti gençliğe armağan etmiştir. Bu emanete sahip çıkmak hepimizin en büyük görevidir. Bizlere düşen görev; gençlerimizin özgür düşüncelerini bilime, sanata, spora aktarabilmeleri için fırsat eşitliği sağlamak, onları gelecek kaygısından arındırmak, geleceğe umutla bakabilecekleri bir düzen inşa etmektir.
Bu yıl dünyanın içinde bulunduğu salgın riski nedeniyle tıpkı geçtiğimiz bayramlar gibi 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı da meydanlarda, el ele kol kolaya, omuz omuza kutlayamayacak olsak da cumhuriyet coşkusunu yüreklerinde yaşayan bir millet olarak yine imkânlar dâhilinde ve sağlık koşullarını göz önünde bulundurarak balkonlarımızda, evlerimizde, pencerelerimizde bağımsızlık meşalesinin alevi ile yanan yüreklerimizin coşkusunu yaşayacağımıza inanıyorum.
Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygıyla anıyorum. Bıraktıkları emanete sıkı sıkıya bağlı olduğumuzu bir kez daha vurgulayarak tüm gençlerimizin ve halkımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor bayramını kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Gönderen: Ceyhan Belediyesi
Konu:
Tarih: 18 Mayıs 2020
Boyut:

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Kan Merkezimizden Kan Bağışı için Form Doldurabilirsiniz
CEYHAN
ADANA
BAŞKANIMIZ

               

                           

 

NÖBETÇİ ECZANE
NÖBETÇİ ECZANE
NÖBETÇİ ECZANE