-CEYHAN BELEDİYESİ PANDEMİ SÜRECİNDE PSİKOLOJİK DESTEK HİZMETİ VERİYOR

Açıklama:

CEYHAN’DA BİR İLK
-CEYHAN BELEDİYESİ PANDEMİ SÜRECİNDE PSİKOLOJİK DESTEK HİZMETİ VERİYOR

Ceyhan Belediyesi pandemi sürecinde yaşanan sosyal izolasyon nedeniyle kaygı bozukluğu ya da aile bireyleri ile uzun sür bir arada kalmaktan kaynaklanan problemler nedeni ile yardıma ihtiyaç duyan vatandaşlar için psiko-sosyal destek ekibi kurdu.

Ceyhan Belediyesi Kadın ve Aile İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen proje ile; ilçe sınırları içinde yaşayan vatandaşlar 0850 305 01 53 numaralı çağrı merkezini arayarak sosyal hizmet uzmanları, psikologlar ve çocuk gelişimi uzmanları tarafından verilecek hizmet ile evlerinden çıkmadan psikolojik destek alabilecek.

Psiko- Sosyal Destek Hattı Uzman Bir Kadro İle Hizmet Vermeye Başladı

Korona virüs salgını nedeniyle tüm dünyanın, alışık olmadığı bir süreç ile karşı karşıya kaldığını vurgulayan Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem; “ İçinde bulunduğumuz pandemi sürecinin insan yaşamını tehdit etmesi nedeniyle birçok sosyolojik ve psikolojik sorunu da beraberinde getirdi. Daha önce hiç duymadıkları bir hastalık riski ile karşı karşıya kalan vatandaşlarımız doğal olarak kaygı bozuklukları ve yoğun bir stres ile karşı karşıya kaldılar. Biz de sosyal belediyecilik anlayışı ile vatandaşlarımıza destek olabilmek amacı ile bir psiko- sosyal destek hattı kurduk. Vatandaşlarımız ihtiyaç duydukları her an 0850 305 01 53 numaralı çağrı merkezimizi arayarak sosyal hizmet uzmanlarımızdan, psikologlarımızdan ve çocuk gelişimi uzmanlarımızdan ücretsiz olarak yardım alabilecekler. Uzun süre evden çıkmamaktan ve aile bireyleriyle uzun süre bir arada kalmaktan kaynaklanan ailevi problemler, ya da pandemi sürecinin yarattığı belirsizlik nedeni ile oluşan gelecek kaygısı gibi sorunların çözümü için uzmanlarımızdan destek alabilecekler. Biz yaşamın içinde bulunan her türlü sorunun çözümünde tüm imkânlarımız ile vatandaşımızın yanındayız. Bu süreci dayanışma içinde, hep birlikte atlatacağız” ifadelerini kullandı.

Gönderen: Ceyhan Belediyesi
Konu:
Tarih: 19 Haziran 2020
Boyut:

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Kan Merkezimizden Kan Bağışı için Form Doldurabilirsiniz
CEYHAN
ADANA
BAŞKANIMIZ

               

                           

 

NÖBETÇİ ECZANE
NÖBETÇİ ECZANE