CEYHAN’DA BAYRAM TEMİZLİĞİ

Açıklama:

CEYHAN’DA BAYRAM TEMİZLİĞİ

Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem Cumhuriyet Meydanı’ndaki ve belediye binası önündeki Atatürk, Zübeyde Hanım ve Türk Bayrağı heykellerini dip bucak yıkattı.

“Ceyhan’ı evim gibi pırıl pırıl yapacağım” diyerek göreve başlayan Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem Ramazan Bayramı’nda uygulanacak 4 günlük sokağa çıkma kısıtlamasını da fırsat bildi. İlçe merkezindeki Atatürk’e ve Zübeyde Hanım’a ait büstleri ve belediye binasının önünde yer alan Türk Bayrağı heykelini köpüklü suyla ve fırçayla yıkattı.

Atatürk ve Ay Yıldız Heykeli Foşur Foşur Yıkandı

İlçe merkezinde, bütün resmi törenlerin yapıldığı Cumhuriyet Meydanı’nda yer alan Atatürk büstünün yıkanması sırasında açıklamada bulunan Başkan Hülya Erdem; “ İlçemizde bütün resmi törenler Atamızın bu heykelinin önünde yapılıyor. Ve etrafındaki yeşil alan nedeniyle insan yoğunluğunun olduğu bir lokasyon. Malum bu sıralar korona virüs salgını ile de mücadele ediyoruz. 4 günlük sokağa çıkma yasağını da fırsat bilip ilçemizde güzel bir bayram temizliği yapalım dedik. Aynı şekilde belediyemizin önündeki Ay Yıldız heykelini, Atatürk büstünü ve yine meydandaki Zübeyde Hanım büstünü de köpüklü suyla yıkıyoruz. Bu heykeller bize Atatürk, vatan ve bayrak sevgimizi hatırlatan kıymetli sembollerdir. Onlara tertemiz olmak yaraşır” ifadelerini kullandı.

Gönderen: Ceyhan Belediyesi
Konu:
Tarih: 23 Mayıs 2020
Boyut:

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Kan Merkezimizden Kan Bağışı için Form Doldurabilirsiniz
CEYHAN
ADANA
BAŞKANIMIZ

               

                           

 

NÖBETÇİ ECZANE
NÖBETÇİ ECZANE
NÖBETÇİ ECZANE