CEYHAN’DA KURTULUŞ GÜNÜ COŞKUSU TÖRENLE KUTLANDI

Açıklama:

CEYHAN’DA KURTULUŞ GÜNÜ COŞKUSU TÖRENLE KUTLANDI

Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, Ceyhan’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yıl dönümü dolayısıyla Cumhuriyet Meydanında düzenlenen  tören’e katıldı.

6 Ocak Ceyhan’ın kurtuluş günü dolayısıyla Ceyhan Kaymakamı Dr. Bayram Yılmaz,  Adana Milletvekili Muharrem Varlı,  Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem,  Cumhuriyet Başsavcısı  Mustafa Süren,Şehit ve Gazi Aileleri  Dernek Başkanı Ayşe Muhacir,  tüm kurum müdürleri Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri, Siyasi Parti Temsilcileri ve Muhtarların katılımıyla gerçekleşen bir anma töreni düzenlendi.  Ceyhan Kaymakamı Dr. Bayram Yılmaz ve Hülya Erdem Atatürk anıtına çelenk sundu. Günün anlam ve önemi belirten konuşmasını yapan Ceyhan Kaymakamı Dr. Bayram Yılmaz; “Tüm Ceyhan halkının Bayramını kutladı”

“Ceyhan Bizim İçin Bir Sevdadır”

Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem; Ceyhan’ın  düşman işgalinden kurtuluşunun yıl dönümünü bir kez daha sevinç, coşku ve gururla kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ceyhan bizim için bir sevdadır, 99 yıl önce atalarımızın da sevdasıydı. Bu sevda uğrunda şehit oldular, bu sevda uğrunda gazi oldular. Bu duygu ve düşüncelerle; bağımsızlığımızı ve özgürlüğümüzü bize yeniden kazandıran ve kurduğu Cumhuriyet ile Türk Milleti’nin kaderini değiştiren başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, tüm hemşehrilerimin ve Ceyhan’ımızın  kurtuluş gününü kutluyorum” dedi.

Cumhuriyet Meydanındaki törenin ardından Ceyhan Şehitliği’nde tören’e katılan Protokol ve mülki amirlerle birlikte  şehitlerin kabirlerine karanfil bırakılarak dualar okunmasıyla son buldu.

Gönderen: Ceyhan Belediyesi
Konu:
Tarih: 6 Ocak 2021
Boyut:

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Kan Merkezimizden Kan Bağışı için Form Doldurabilirsiniz
CEYHAN
ADANA
BAŞKANIMIZ

               

                           

 

NÖBETÇİ ECZANE
NÖBETÇİ ECZANE

NÖBETÇİ ECZANE