CEYHAN’IN CAMİLERİ CUMA NAMAZINA HAZIRLANIYOR

Açıklama:

CEYHAN’IN CAMİLERİ CUMA NAMAZINA HAZIRLANIYOR

Ceyhan Belediyesi 29 Mayıs Cuma günü Cuma namazı ile yeniden ibadete açılacak olan camilerde ve toplu ibadet için belirlenen alanlarda bakım onarım ve dezenfeksiyon çalışması başlattı.

Korona virüs salgını nedeniyle 19 Mart’ta ibadete kapatılan Cuma namazı ile yeniden ibadete açılacak. Cuma namazı için hazırlanan camilerin dezenfekte edildiğini anlatan Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem,  sadece kent merkezinde değil köylerde de aynı çalışmanın yapıldığını dile getirdi.

İbadete Açılacak Camiler Açıklandı

12’si ilçe merkezinde olmak üzere 105 caminin ibadete açıldığını ileten Başkan Erdem ; “İlçe merkezimizde; Buğday Cami, Büyük Atatürk Parkı, Büyük Mangıt Cami, Ceyhan Stadyumu, Çifteminareli Cami, Fahrettinpaşa Cami, Hatice Bilici Cami (Otogar Avlusu),Hasanağa Cami, Namık Kemal Mahellesi Pazar Yeri (Cumartesi Pazarı),Muradiye Cami, Ulus Cami, İstiklal Mahallesi Pazar Yeri (Perşembe Pazarı) 29 Mayıs’ta Cuma namazı ile yeniden ibadete açılacak. Biz ilçe merkezimizdeki ve çevre mahallerimizdeki camilerimizde bakım, onarım, ot biçme ve dezenfeksiyon çalışmaları yapıyoruz. Cuma namazında vatandaşlarımızın ibadetleri için hazır olacak.  Ülkemizin tamamında olduğu gibi ilçemizde de normalleşme sürecine girdik.  Ancak uzmanların da açıkladığı gibi salgın riski ortadan kalkmış değil. Bu nedenle vatandaşlarımızın kişisel önlemlerini ihmal etmemesi büyük önem arz ediyor. Camilerimizde ibadet edecek vatandaşlarımız camilerimize gelirken kişisel seccadelerini getirmeleri ve maske takmaları gerekiyor.  Bu zorlu süreci el birliği ile atlatacağız” ifadelerini kullandı. 

Gönderen: Ceyhan Belediyesi
Konu:
Tarih: 28 Mayıs 2020
Boyut:

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Kan Merkezimizden Kan Bağışı için Form Doldurabilirsiniz
CEYHAN
ADANA
BAŞKANIMIZ

               

                           

 

NÖBETÇİ ECZANE
NÖBETÇİ ECZANE