CEYHANLI VATANDAŞLAR CEYHANSPOR İÇİN TEK YÜREK OLDU

Açıklama:

CEYHANLI VATANDAŞLAR CEYHANSPOR İÇİN TEK YÜREK OLDU

Türkiye Futbol Federasyonu  Bölgesel amatör Ligleri bitimine 4 maç varken olduğu gibi tescil ederek grup liderlerini bir üstteki  3. lige çıkartma kararı alarak bir skandala imza attı.

Bölgesel Amatör Lig 5. grupta mücadele eden temsilcimiz Ceyhanspor bitimine 4 hafta kala birincinin 2 puan gerisinde 53 puanla 2’nci durumda iken ligler ertelendi. Bu ertelemenin ardından aylar sonra toplanan Türkiye Futbol Federasyonu yönetim kurulu bir karar alarak kalan 4 maçın oynanmamasına ve grup liderlerinin bir üst lige çıkarılmasına karar vererek bir skandala imza attı.

TFF’nin açıklamasının ardından bir toplantı düzenleyen taraftarlar ve yöneticiler birer açıklama yaparak bu kararı protesto ettiler. Toplantıya Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem ve bir önceki seçilmiş Belediye Başkanı Kadir Aydar, Ceyhan Spor Kulüp Başkanı İlker Önük, Ceyhan Kent Konseyi Başkanı Selahattin Güler, Ceyhan Ticaret Odası Başkanı Mustafa Aydar, Ceyhan Ticaret Odası Meclis Başkanı Kasım Önük, Lokantacılar Odası Başkanı Fikret Yılmaz, Bakkallar Odası Başkanı Ahmet Tontu ve bir çok siyasi parti ilçe başkanları ve sivil toplum örgütü başkanları katıldılar. Katılımcılar karar ile ilgili  kesinlikle kabul edilir değildir, Bu haksızlıktır diyerek tepki gösterdiler.

 Başkan Erdem’’Ceyhanspor Halkın Takımıdır  Ceyhasporumuza Sahip Çıkalım’’

Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem; “Dün Türkiye Futbol Federasyonu’nun Ceyhansporumuz için verdiği haksız karar karşısında hepimiz büyük üzüntü yaşadık. Bir üst lige çıkmayı beklerken, şampiyonluk hayalleri kurarken verilen bu kararı son derece yanlış bulduk. Türkiye Futbol Federasyonu neredeyse koca bir sezon boyunca, tam 11 hafta lider olan Ceyhansporumuzu, bir üst lige çıkarmayarak bizleri hem çok şaşırtmış hem de çok üzmüştür. Takımımızla, teknik heyetimizle taraftarlarımızla birlikte tüm karşılaşmalara gitmiş biri olarak, verilen tüm mücadelelerin çok yakın şahidi olarak, önceki dönem Ceyhanspor Kulüp Başkanı ve Ceyhan Belediye Başkanı olarak Türkiye Futbol Federasyonu’na buradan seslenmek istiyorum.Lütfen Ceyhansporumuzun emeğinin karşılığını verin. Lütfen bu yanlıştan dönün. Türkiye Futbol Federasyon yetkililerinin bu yanlış ve haksız kararı düzelteceklerine inanıyorum. Şunu unutmayalım ki, Ceyhanspor halkın takımıdır. Ceyhasporumuza sahip çıkalım” ifadelerini kullandı.

Bir Önceki Ceyhanın seçilmiş Belediye Başkanı Kadir Aydar Bir Hikaye ile konuyu özetledi ve taraftarlardan alkış aldı.

Aydar konuşmasında;  “Eski günlerde bir ülke varmış.  Bu ülkede geleneklere göre kocaman bir çan varmış.  Bu çan  biri öldüğü zaman çalarmış. Halktan biri olduğu zaman bu çan  bir kere çalarmış, asil biri öldüğü zaman iki kere, padişahın yakını öldüğü zaman üç kere, padişah öldüğü zamanda bu çan  dört kere çalarmış. Bir gün bu ülkede bir mahkeme kurulmuş. O mahkemede suçsuz biri yargılanmış ve haksız yere bir ceza almış. Halk mahkemeden çıkıp evlerine giderken, kocaman bir ses duymuş çan çalmış. Çan bir kere çalınca insanlar halktan biri öldüğünü anlamış. Ama çan bir kez daha çalmış. İnsanlar asil biri öldüğünü zannetmişler. Ama çan bir kez daha çalmış, padişah öldü demiş. Çan bir kez daha çalmış herkes ne anlama geldiğini bilmeden, birbirlerine  merakla sormuş. Padişahtan daha büyük ne olabilir ki, çanın çaldığı o meydana herkes gitmiş. Oradaki adama sormuşlar. Padişahtan daha büyük ne ki bu çan beş defa çaldı demiş. Adamda şunu söylemiş. Adalet öldü demiş” dedi.

Başkan Önük “En Büyük Gücümüz Taraftarımız”

Ceyhan Spor Kulüp Başkanı İlker Önük ; “ Dün toplanan Türkiye Futbol Federasyonu yönetim kurulu, skandal bir karara imza atmış ve Ceyhansporumuzun hakkını adeta gasp etmiştir. Bildiğiniz üzere 2019/2020 sezonunu tam 11 hafta lider olarak sürdürdük. Ancak önce seyircisiz bir maç oynamak zorunda bırakıldık ve 2 puan kaybettik. Ardından TFF’nin şampiyonluğunu tescil ettiği İçel İdmanyurdu ile evimizde oynayacağımız maçı göz önünde bulundurmadan şampiyon olmamızı engellemelerini hayretler içerisinde öğrendik.11 hafta boyunca lider olmamızı ve verdiğimiz emekleri hiçe sayan TFF’ye karşı aynı duruma maruz bırakılan diğer kulüp başkanlarımızla birlikte haklarımızı sonuna kadar arayacağız. Tüm belgelerle TFF Tahkim Kurulu’na gerekli itirazımızı yapacağız. Bu açıklanan yanlış kararın onaylanmadan düzeltilerek değişeceğine inancımız tamdır. Büyük Ceyhanspor taraftarlarımızdan, kıymetli halkımızdan Ceyhan’ın milli takımı olan Ceyhanspor’a sahip çıkmanızı istiyoruz. En büyük gücümüz taraftarlarımızdır.Yapılan bu haksızlığa gelin hep birlikte dur diyelim” ifadelerini kullandı.

Eski Dönem Belediye Başkan Adayı Burhan Onuk ;

Burhan Onuk; “Alınan karar doğru bir karar değildir. Son zamanlarda ülkemizde alınan hiçbir karar doğru bir karar olmadığı için adaletin, hakkın, hukukun kişiselleştirildiği bir ülkede, alınan bu kararı da kınıyoruz. Ben buradan bir mesaj vermek istiyorum. Sosyal medya üzerinde Ceyhanspor severlerin şuan burada olmamaları da bizi üzüyor. Çünkü bu siyasi bir toplantı değil. Gönül isterdi ki Tüm siyasi partilerin ilçe başkanları, STK’lar, kamu kuruluşlarının müdürleri  herkesin burada olmalarını isterdik. Konuşmaya geldiğimizde hepimiz Ceyhan sevdalısıyız. Kulüp başkanımızında alınan bu karardan sonra Ceyhansporun hakkını arayacağına inanıyorum. TFF inşallah bu yapmış olduğu yanlıştan dönecektir” ifadelerini kullandı.

Ceyhan Kent Konsey Başkanı Selahattin Güler; 

“Bugün bu şehirde ekonomi konuşulmuyor, siyaset konuşulmuyor, Ceyhanspor’a yapılan haksızlık konuşuluyor. Buradan tüm milletvekillerine, siyasi kuruluşlara, ilçe başkanlarına sesleniyorum futbolun siyaseti olmaz. Tarih bugün Ceyhanspor’a  sahip çıkanları yargılamayacak. Ceyhanspor’a sahip çıkmayanları yargılayacak. Sayın başkanımıza da buradan söylemek istiyorum, Ceyhanspor bir milli takımdır rengi yeşil beyazdır. Burada Ceyhanspor’a  sahip çıkanlara başta belediye başkanım olmak üzere, Kulüp başkanıma tüm katılımcılara çok teşekkür ediyorum. İnanıyorum ki TFF’nin yapmış olduğu bu haksızlık en kısa zamanda çözülecek. Ceyhansporumuzu hak ettiği yerde göreceğiz” dedi.

Ceyhan Panzerler Grubu Başkanı Mustafa Saner;

“Ceyhanspor severlerin bizlere destek vermesi, kulüp başkanımız İlker Önük’e destek vermesi beni çok mutlu etti. Ceyhan Halkımız bu pandemi sürecinde birliktelik  konusunda Milli takım konusunda yine şaşırttı. Dün aldığımız haber ile şok olduk. Mağdur olan diğer takımların Kulüb başkanları ile iletişime geştik. Sosyal medya da twetter de #ceyhansporaadalet başlığı altında gündeme düştük. Ben bu sürecin kendi adımıza olumlu olacağını düşünüyorum. Haksızlığın karşısında daha çok savaşarak daha iyi yerlere geleceğiz.” dedi.

Gönderen: Ceyhan Belediyesi
Konu:
Tarih: 10 Temmuz 2020
Boyut:

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Kan Merkezimizden Kan Bağışı için Form Doldurabilirsiniz
CEYHAN
ADANA
BAŞKANIMIZ

               

                           

 

NÖBETÇİ ECZANE
NÖBETÇİ ECZANE

NÖBETÇİ ECZANE