DERMAN KADİR MAHKUM YAKINLARINA DA DERMAN OLDU

Ceyhan Belediyesi
Ocak 6, 2020

DERMAN KADİR MAHKUM YAKINLARINA DA DERMAN OLDU

Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar Ceyhan M Tipi Kapalı Cezaevi’nde yatan mahkûmların ailelerinin görüş günlerinde açık alanda bekleme çilesine son veriyor.  Ceyhan Belediyesi tarafından yaz, kış, soğukta ve Çukurova’nın sıcağında bekleyen çocukların ve kadınların magdur olmadan yakınlarıyla görüşebilmesi için konforlu bir bekleme salonu yapılacak.

 Türlübaş Mahallesi Özdemir Sabancı Bulvarı üzerinde bulunan Ceyhan M Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunun önündeki boş araziye inşa edilecek olan bekleme salonu için Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar’ın talebi ve Ceyhan Belediye meclisinde alınan karar ile resmi işlemler başlatıldı.

Mahkum Yakınlarının Çileli Bekleyişine Duyarsız Kalmadı

Yapılacak bekleme salonu hakkında bilgi veren Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar; “ Cezaevini ziyaretimiz sırasında mahkûm yakınlarının çileli bekleyişine şahit olduk. Kadınlar, çocuklar açık alanda, zorlu hava koşulları altında yakınlarıyla görüşmek için saatlerce beklemek zorunda kalıyorlar. Özellikle tuvalet ihtiyacı büyük problem haline geliyor. Cezaevi bizim görev alanımız dışında ancak bu soruna nasıl bir çözüm bulabiliriz diye ekibimle birlikte bir çalışma yaptık. Cezaevinin önüne bulunan alana 23 m² büyüklüğünde içinde tuvaletlerin, çay ocağının bulunduğu, klimalı bir bekleme salonu yapmak için gereken resmi çalışmayı başlattık. Çok kısa zamanda bekleme salonunu mahkûm yakınlarının hizmetine sunmuş olacağız” ifadelerini kullandı.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Kan Merkezimizden Kan Bağışı için Form Doldurabilirsiniz
CEYHAN
ADANA
BAŞKANIMIZ

               

                              -ÖZGEÇMİŞ-

Nöbetçi Eczaneler