KATLEDİLEN İSLİM’İ KADINLAR SON YOLCULUĞUNA UĞURLADI

Açıklama:

KATLEDİLEN İSLİM’İ KADINLAR SON YOLCULUĞUNA UĞURLADI

Adana’nın Ceyhan ilçesinde yol kenarında öldürülmüş olarak bulunan 21 yaşındaki İslim A. Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem ve CHP Adana İl Kadın Kolları Başkanı Oya Tekin ve belediye ekibi tarafından uğurlandı.

Önceki gün iddiaya göre erkek kardeşi B.A., tarafından bıçaklanarak öldürülen İslim A.’nın cenazesi Adana Adli Tıp Kurumu Morgu’ndan ailesi tarafından alındı. Ceyhan Asri Mezarlığı’na getirilen İslim’in tabutunu Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, CHP Adana İl Kadın Kolları Başkanı Oya Tekin, Ceyhan Belediyesi Kadın Eli ekipleri taşıyarak dua okudu. Musalla taşına konulan talihsiz kadının cenaze namazını belediye ekipleri kıldı.

Kılınan namazın ardından yeni mezarlığa götürülen İslim A., anne ve babasının gözyaşları içerisinde son yolculuğuna uğurlandı. Belediye Başkanı Hülya Erdem ve İl Kadın Kolları Başkanı Oya Tekin, gözyaşları içerisinde olan İslim’in annesi Cemile M. ile ilgilenerek metanet diledi.

Başkan Erdem; “Söyleyecek Söz Bulamıyoruz, Kadın Cinayetleri Son Bulsun”

Cenaze töreninde konuşan Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem; “Bugün burada büyük bir üzüntü içerisindeyiz, genç bir kızımız vahşice katledildi. Kadın cinayetlerinin son bulmasını istiyoruz. Hayatının baharında yine genç bir kadın öldürüldü. Diyecek söz bulamıyoruz, artık bunların son bulması lazım” dedi.

Başkan Tekin, “Kadınlar Özgürce Yaşamak İstiyorlar”

CHP Adana İl Kadın Kolları Başkanı Oya Tekin ise; “Olayın yaşanmasından bu yana konuyu ve olayların nedenini yakınen takip ediyoruz. Tamda İstanbul Sözleşmesinin tartışıldığı bu günlerde, kadınların sokaklarda, alanlarda haklarını aradığı, yüz yıllardır kazanılmış haklarının ellerinden alınmaması için mücadele ettikleri bu günlerde İstanbul Sözleşmesinde açık olarak düzenlenmiş hükümlere rağmen, namus, töre, gelenekler ve toplumun bakış açısının, şiddetin hiç bir gerekçesinin olamayacağını konusunu düzenlemişken İstanbul Sözleşmesi, İslim ismindeki kız kardeşimiz erkek kardeşi tarafından bir töre cinayeti, namus cinayetine kurban edildi. İslim 21 yaşında ve hamileydi, detayları çok net bilmesek bile daha sonra ortaya çıkacaktır. Kadınlar kendi yaşamları üzerinde söz sahibi olmak istiyorlar, kadınlar özgürce yaşamak istiyorlar. Toplumda şiddetin hiç bir şekilde hiç bir sebebi olamaz, bunu kabul etmiyoruz” ifadelerini kullandı.

Gönderen: Ceyhan Belediye
Konu:
Tarih: 28 Mart 2021
Boyut:

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Kan Merkezimizden Kan Bağışı için Form Doldurabilirsiniz
CEYHAN
ADANA
BAŞKANIMIZ

               

                           

 

NÖBETÇİ ECZANE
NÖBETÇİ ECZANE