BAŞKAN ERDEM, 8 MART KADINLAR GÜNÜ ETKİNLİKLERİNE KATILDI

Açıklama:

BAŞKAN ERDEM, 8 MART KADINLAR GÜNÜ ETKİNLİKLERİNE KATILDI

Başkan Erdem; “Kadınlarımız Bizim Başımızın Tacıdır”

Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, 8 Mart Dünya Kadınlar günü münasebetiyle düzenlenen anma programlarına ve ziyaretlere katıldı.

Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen anma programına Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, CHP Kadın Kolları, CHP gençlik kolları, Ceyhan Belediyesi’nin birim müdürleri ve personelleri ile birlikte kadınlara yönelik en büyük devrimi gerçekleştiren Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ve Zübeyde Hanım’ın anıtlarına karanfil sunularak güne başlandı. Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem; “Huzur için, Adalet İçin, Gelecek İçin, Özgürlük İçin, Refah İçin, kadınlarımızın her zaman yanındayız” dedi.  Anma programının ardından Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem ve Meclis Üyesi Havva Apucu, Ceyhan’da  kocaları tarafından katledilen Lütfiye Yüksel ve Serap Kayadan’ın mezarlarına karanfil bırakılarak dualar okundu. Daha sonra Ceyhan’da emekçi kadınları tek tek dolaşan Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, hoş sohbet eşliğinde günlerini kutlayarak karanfil dağıttı. 

Başkan Erdem; “Dünya’yı Daha Yaşanır Bir Yer Yapan Kadınlarımıza Çok Şey Borçluyuz”

Bir anne tüm dünyayı değiştirebilir diyen Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem; “Hayatımızın her alanında izi olan, emeğiyle, alın teriyle, özverisiyle çalışan Ceyhan’ımızı bir anne yüreğiyle seven emekçi kadınlarımızın 8 Mart Dünya kadınlar gününde kutladık ve andık. Kadınlarımızın erkekler tarafından katledilmediği, gülen yüzlerinin hiç solmadığı bir dünya, ve bir Ceyhan diliyorum. Hayatımızın her alanın da kadınlarımızın dokunuşu vardır. Önemli olan onları 8 Mart da mutlu etmek değil, önemli olan kadınlarımızı her zaman başımızın üstünde tutmamız gerekir. Bir annenin tüm dünyayı değiştirebilir gerçeğini Zübeyde annemiz ile yaşamış bir ülke olarak Atatürk’ün; “Dünya’da her şey kadının eseridir” sözünün ve devrimlerinin ışığında kadınlarımızın emeği, cesareti ve yaratıcılığı ile tüm hedeflerimize ulaşabileceğimize inanarak, dünyayı daha yaşanabilir bir yer yapan kadınlarımıza çok şey borçluyuz. Tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü en içten dileklerimle tekrardan kutlarım” dedi.

Gönderen: Ceyhan Belediyesi
Konu:
Tarih: 9 Mart 2021
Boyut:

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Kan Merkezimizden Kan Bağışı için Form Doldurabilirsiniz
CEYHAN
ADANA
BAŞKANIMIZ

               

                           

 

NÖBETÇİ ECZANE
NÖBETÇİ ECZANE