BELEDİYEMİZ  MECLİS OCAK AYI TOPLANTISINI YAPTI

Ceyhan Belediyesi
Ocak 7, 2019

 BELEDİYEMİZ  MECLİS OCAK AYI TOPLANTISINI YAPTI

Ceyhan Belediye Meclisi, 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 20. Maddesi gereği 2019 yılı Ocak ayı olağan toplantısını Belediye Başkan vekilimiz Ali Alper Boydak başkanlığında gerçekleştirdi.

Murat Göğebakan Kültür Merkezi Belediye Meclis salonundaki toplantıda açılış ve yoklamanın ardından Atatürk ve aziz şehitler için bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Yeni yılın ilk toplantısında güzel dilek ve temennilerle sözlerine başlayan Başkan Boydak, “2019 yılının memleketimize, meclisimize ve Ceyhanlı hemşerilerime hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

Gündemin 2. Maddesi gereği Sözleşmeli personel ücretlerinin, tabandan esas alınarak %15 arttırılması oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 3. Maddesi gereği, Meclis Üyesi Başkan Yardımcısı ücretinin diğer yıllarda olduğu gibi 3’de 2’yi geçmeyecek şekilde düzenlenmesi oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 4. Maddesi gereği Zabıta Personeline verilecek fazla mesaiyi idareden geldiği gibi onayladı. Şartların iyileştirilmesi konusunda hassas davranan meclis üyeleri, mesai mefhumu gözetmeksizin özverili çalışma sergileyen Zabıta teşkilatına gereken özverinin gösterilmesi gerektiğini dile getirdiler.

Gündemin 5. Maddesi gereği, 2018 Yılı gelir ve giderlerini denetlemek üzere Denetim Komisyonunun oluşturulması, kapalı zarf usulü yapılan seçimle belirlendi. Meclis üyeleri Mustafa Kiraz, Eyüp İkidağ, Uğur Aygül, Hasan Toprak, Kenan Pamukçu, 22 meclis üyesinin oyunu alarak Denetim Komisyonuna seçildi.

Ceyhan Belediye Meclisi, Başkanımız  Boydak yönetiminde gündemin diğer konularını görüşmek üzere yarın tekrar toplanması oy birliği ile kabul edildi.

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

HAVA DURUMU
CEYHAN
CEYHAN
NÖBETÇİ ECZANELER