CEYHAN BELEDİYE MECLİSİ TEMMUZ AYI TOPLANTISINI YAPTI

Açıklama:

CEYHAN BELEDİYE MECLİSİ TEMMUZ AYI TOPLANTISINI YAPTI

Ceyhan Belediye Meclisi, 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 20. Maddesi gereği 2020 yılı Temmuz ayı olağan toplantısının 1. oturumunu Belediye Başkan Vekili Cemal Gürsel İlci başkanlığında gerçekleştirdi.

Pandemi önlemleri nedeniyle Murat Göğebakan Kültür Merkezi konferans salonunda sosyal mesafe ve maske kurallarına azami özen gösterilerek gerçekleşen toplantı; Atatürk ve aziz şehitlerimiz için bir dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem’in şehir dışında olması ve yoğun programı nedeni ile oturumu yöneten Başkan Vekili Cemal Gürsel İlci pandemi sürecinde hayatını kaybeden vatandaşlarımız için taziye dileklerini iletti ve gündem maddelerini değerlendirdi. Gündem dışı önerilerin değerlendirilmesinin ardından, gündemin 3. maddesi olan encümen üyeleri seçimi yapıldı. Encümen üyeliğine 16’ya 12 ve 2 boş oy ile Millet İttifakının adayları; Durdu Ahmet Biberoğlu, Umut Topal ve Harun Küçük seçildi.

Gündemin 4. Maddesi Mali Hizmetler Müdürlüğü 2019 Mali yılı Denetim Komisyonu raporu hakkında meclis üyelerine bilgi verilmesi oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 5. Maddesi Mali Hizmetler Müdürlüğü 2019 Faaliyet Raporunun görüşülmesi oy çokluğu ile kabul edildi.

Gündemin 6. Maddesi Mali Hizmetler Müdürlüğü 2019 mali yılı bütçe kesin hesabının görüşülmesi oy çokluğu ile kabul edildi.

Gündemin 7. maddesi borçlanma yetkisinin istenmesi oy çokluğu ile kabul edildi.
Gündemin 8. maddesi Mali Hizmetler Müdürlüğü belediyeye ait mülklerin kiralama sürelerinin Covid- 19 sebebiyle üç ay uzatılması talebi oy birliği ile kabul edildi. Pandemi sürecinden olumsuz etkilenen esnafa destek vermek amacıyla kira ödemelerinin ertelenmesine karar verildi.

Gündemin 9. Maddesi 02.09.2019 tarihli ve 161 sayılı meclis kararı alınan şartlı bağış kararının iptal edilmesi oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 10. Maddesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü Ceyhan Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti üye seçimi oy birliği ile kabul edildi.

Gönderen: Ceyhan Belediyesi
Konu:
Tarih: 3 Temmuz 2020
Boyut:

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Kan Merkezimizden Kan Bağışı için Form Doldurabilirsiniz
CEYHAN
ADANA
BAŞKANIMIZ

               

                           

 

NÖBETÇİ ECZANE
NÖBETÇİ ECZANE