CEYHAN BELEDİYE MECLİSİNDEN ABD’YE TEPKİ.

Ceyhan Belediyesi
Ağustos 6, 2018

CEYHAN BELEDİYE MECLİSİNDEN ABD’YE TEPKİ.

Ak Partili Ceyhan Belediye Meclis üyesi Eyüp İkidağ, ABD’nin ülkemize karşı yanlış tutumuna tepki göstermek amacı ile Ceyhan Belediye Meclisinin 2014 yılında ‘kardeş şehir’ kabul ettiği FRİSCO kentini kardeşlikten çıkartmak için meclise önerge sundu.

Ceyhan Belediye Meclisi 2014 yılında Amerika Birleşik Devletlerinin Teksas eyaletindeki FİRİSCO kenti ile karşılıklı işbirliği yapılması için kardeş şehir ilişkisi kurmuş, yapılacak iş ve işlemlerde ortak fikir alma kararı almıştı. Son dönemlerde yaşanan olaylara tepki gösteren Ceyhan Belediye Meclis üyeleri, Türkiye’nin çıkarlarını önemsemeyen, terör örgütlerine kaynak ve destek sağlayan ABD’ye tepki göstermek amacı ile bu ilişkinin sonlandırılması gerektiğini vurguladı.

BOYDAK: “ FETÖ’YÜ DESTEKLEYENLERLE KARDEŞLİĞİMİZ SÖZKONUSU OLAMAZ”

Ceyhan Belediye meclisinin aldığı kararı değerlendiren Başkan Boydak, “Amerika Birleşik Devletleri’nin, FETÖ Terör örgütü elebaşını koruması, YPG’ye olan desteği, Ülkemiz Ekonomisine verdiği zararlar ve KUDÜS olaylarında gösterdikleri tutumdan dolayı Ceyhan Belediye Meclisi bu önergeye sıcak baktı. Meclis üyemiz Sayın İkidağ’ın ABD’ye tepki amacıyla ‘kardeş şehir’ kararının iptalini düşünmesi büyük bir inceliktir. Kendilerini tebrik ediyorum. Terör örgütleri ile işbirliği içerisinde olanlarla kardeşliğimiz söz konusu olamaz. Ceyhan Belediye Meclisi gereken görüşmeleri yaparak ABD’ye Ceyhan’ın sessiz kalmadığını gösterdi. Gündem dışı meclise sunulan önerge tüm meclis üyeleri tarafından onaylandı” dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

HAVA DURUMU
CEYHAN
CEYHAN
NÖBETÇİ ECZANELER