CEYHAN BELEDİYESİ SALGINA KARŞI TEYAKKUZDA

Ceyhan Belediyesi
Nisan 11, 2020

CEYHAN BELEDİYESİ SALGINA KARŞI TEYAKKUZDA

Ceyhan Belediyesi’nin hizmet seferberliği sokağa çıkma yasağında da sürüyor.

Korona virüs salgınına karşı 7 gün 24 saat esası ile ilçe genelinde temizlik ve dezenfeksiyon çalışmalarını sürdüren temizlik işleri, park bahçe müdürlüğünün yanı sıra zabıta müdürlüğü ekipleri de 0850 305 01 53 numaralı çağrı merkezini arayan vatandaşların ihtiyaçlarını evlerine servis ediyor. Gün boyunca yüzlerce çağrı alan zabıta ekipleri özellikle 65 yaş üstü vatandaşların ekmek ve ilaç gibi zaruri ihtiyaçlarını kapılarına kadar ulaştırıyor.

İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgeyle korona virüs tedbirleri kapsamında Adana’nın da aralarında bulunduğu 31 ilde hafta sonunu kapsayan iki gün sokağa çıkma yasağı ilan edilirken Ceyhan Belediyesi ekipleri de tedbiri elden bırakmadı. Caddelerin boşalmasını fırsat bilen ekipler ilçenin ana arterleri olan Çamlıyol İnönü Bulvarı ve Kızılay Caddesi’nde detaylı bir dezenfeksiyon çalışması yaptı. Ekipler, yasak sırasında faaliyetlerine devam edecek olan ekmek üretiminin yapıldığı fırın ve unlu mamul işletmeleri ile eczaneleri sabahın ilk saatlerinde ilaçlayarak dezenfekte etti.

“Tedbirlerimizi Arttırdık”

Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem ülke genelinde salgının başladığı günden bu yana ilçedeki tüm kamu kurum ve kuruluşları, yolcu minibüsleri, sağlık merkezleri, eczaneler, iş merkezleri ve otobüs durakları gibi vatandaşların ortak kullanım alanlarında dezenfeksiyon çalışmalarını sıkı bir şekilde uyguladıklarını söyledi. Hafta sonunu kapsayan iki gün sokağa çıkma yasağının sosyal mesafenin artması amacıyla uygulanan bir tedbir olduğunu belirten Erdem; “Tüm dünyayı saran ve ülkemizi de etkisi altına alan salgınla ilgili halk sağlığını korumak ve salgının yayılmasını önlemek amacıyla etkin bir mücadele veriyoruz. Ceyhan Belediyesi olarak 7 gün 24 saat teyakkuz halindeyiz. Kurallara uyarak bu zorlu süreci hep birlikte atlatacağız” dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Kan Merkezimizden Kan Bağışı için Form Doldurabilirsiniz
CEYHAN
ADANA
BAŞKANIMIZ

               

                           

 

NÖBETÇİ ECZANE
NÖBETÇİ ECZANE
NÖBETÇİ ECZANE