BAŞKAN BOYDAK:  YERLİ OTOMOBİL ÜRETİMİ

Ceyhan Belediyesi
Ekim 24, 2017

İÇİN EN UYGUN YER CEYHAN OSB’DİR

Ceyhan Belediye Başkan vekili Ali Alper Boydak, Ak Parti Gençlik kolları başkanı Hakan Uçaral’ın işletmeciliğini yaptığı Bereket Döner Ceyhan şubesinin açılışını gerçekleştirdi. Başkan Boydak açılışta Ülke gündemindeki yerli otomobil üretimi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

BOYDAK: BABAYİĞİT CEYHANLI İŞADAMLARIMIZ VAR

Ceyhan Belediye Başkan vekili Ali Alper Boydak Ülkemizde üretimine başlanacak olan yerli otomobil ile ilgili açıklamasında şu görüşlere yer verdi.  Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Faruk Özlü’nünde açıkladığı gibi şuan tasarım aşamasında olan birinci fazda olduğunu, İki fazlı olan bir projede 24 ay tasarım aşaması, İkinci 24 ay üretim aşaması olacağını ve yer tespitinde ise Sakarya, Konya. Manisa ve İzmir gibi illerin olduğunu ve bunu değerlendireceklerini belirtmişti. Biz ise yerli otomobil üretimi için yer tesisi noktasında 10.000 dönüm üzerinde yer tahsisi ile 500 dönümlük liman ve iskele işletmeciliği için yeterli alanlarımız vardır. Bu konuda elini taşın altına koyacak babayiğit iş adamlarımızda vardır.

CEYHAN OSB YERLİ OTOMOBİL İÇİN TÜRKİYE’NİN EN UYGUN YERİDİR

Başkan Boydak Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Faruk Özlü’ye seslenerek Yerli ve milli otomobil üretim yeri için en uygun yerin Ceyhan OSB’nin yeri olduğunu söyledi. Binlerce dönümlük Otomotiv fabrikası için Marmara, İzmit körfezi, Konya. Manisa, İzmir ile Ege’nin artık nüfus yoğunluklarının göz önünde bulundurulursa ya da göz önüne alınırsa yer tahsisi noktasında yeterli ve en uygun alanın Ceyhan OSB’ ve Enerji İhtisas Endüstri Bölgesi olan bakir sanayi alanlarının körfezimizde hazırda mevcuttur.

CEYHAN KÖRFEZİ DÜNYAYA AÇILACAK TÜRKİYE’NİN TEK KAPISIDIR

Başkan Boydak açıklamasına şöyle devam etti. Ceyhan OSB’ ve Enerji İhtisas Endüstri Bölgemizde 10.000 dönüm üzerinde yer tahsisi etme imkânlarımızın yanı sıra 500 dönümlük liman ve iskele işletmesi için yerlerimiz mevcuttur ve kalkınmaya en çok ihtiyacımız olan bu bölgemizde Orta Anadolu, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu bölgelerinin Dünyaya açılacak tek kapısı bizim körfezimizde bulunan Ceyhan sanayi bölgemizdir,

İŞGÜCÜ VE KALİFİYE ELEMANDA GÜÇLÜ BİR POTANSİYELE SAHİBİZ

Başkan Boydak Bölgemizde gerek işgücü gerekse kalifiye eleman noktasında güçlü bir potansiyele sahip bölgemiz var Yerli ve Milli Otomobil fabrikası için taşın altına elini koyan Babayiğit işadamlarımız olduğu gibi Ceyhan halkıda Babayiğitliğini göstermeye hazırdır Otomobilimizin markasıda CEYHAN olursa Dünyaca meşhur ilçemiz ismini MARKA olarak tescillemiş oluruz dedi.

 

 

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

HAVA DURUMU
CEYHAN
CEYHAN