ENGELSİZ

Ceyhan Belediyesi
Kasım 29, 2017

ENGELSİZ CEYHAN HAYAL DEĞİL!

Ceyhan Belediyesi olarak Engelli vatandaşlarımızın da hayata tutunmaları için kendileri ile ilgili çalışma ve projelerinde yardımcı olmak için ‘Engelsiz Ceyhan’ Projesini yürütmekteyiz

Engelli vatandaşlarımızın kentin ve kent olanaklarının herkes için kullanılabilirliğini sağlayacak; fiziksel ve sosyal anlamda ‘Engelsiz Ceyhan’ misyonu ile belirlenen  çalışma sisteminde katkıda bulunan sivil tolum kuruluşları ile engelli vatandaşlarımızı koordine edip projelendirmek ve hayata geçirmek asli görevlerimizdendir..

Ülkemizde uygulanan yanlış politikalar sonucu acıma ve duygu sömürüsünün nesnesi olarak görülmeye başlanan engelli vatandaşlarımız çoğunlukla bu durumu kabullenmeye başlamıştır.
Bu çağ dışı ve yakışıksız yaklaşımı onaylamamız mümkün olmadığından Ceyhan Belediyesi olarak gerek Hakla ilişkilerde gerekse Sosyal etkinliklerde önceliği her zaman için engelli vatandaşlarımıza vermekteyiz.

Ceyhan’da engelli ve dezavantajlı vatandaşlarımız ile yakın temas noktasında bulunan birimlerimiz çalışmalarımızı sosyal belediyecilik ilkeleri, eşit yurttaşlık ve insan onuruna saygı temelinde yürütmektedir.
Daha önceden sürdürdüğümüz ve hali hazırda Sunduğumuz hizmetlerimiz kati suretle bir lütuf değil, engelli vatandaşlarımız için hak olduğunu ve sosyal belediyeciliğin gereği sosyal dayanışmayı da içerdiğinin bilincinde olarak çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

Kentimizde yaşayan engelli vatandaşlarımız ve aileleri ile yine ilçemizde faaliyet gösteren ilgili kurumlarla geniş bir işbirliği ve iletişim sağlamayı planlamaktayız.

Ceyhan Belediyesi misyon ve vizyonu ile çalışmalarımıza yön veren ve destek veren Başta Sayın Belediye Başkanımız Ali Alper BOYDAK, Sosyal Belediyecilik anlamında her türlü özveriyi esirgemeden sunan Sosyal Hizmetler personelimiz, Engelli vatandaşlarımız ve Onlar için yapılan tüm çalışmaları gerek yerel gerek ulusal basına taşıyarak tanınırlığı sağlamak ve bilgilendime amaçlı çalışan Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Personelimize, Çalışmalarımıza Katkıda bulunan, Ceyhan’da faaliyet gösteren bütün Sivil Toplum Kuruluşlarına Teşekkür ederiz.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

HAVA DURUMU
CEYHAN
CEYHAN
NÖBETÇİ ECZANELER