KURTULUŞ BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

Ceyhan Belediyesi
Ocak 4, 2018

KURTULUŞ BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

 

Ceyhan Belediye Başkan vekilimiz Ali Alper Boydak Adana’mızın ve Ceyhan’ımızın düşman işgalinde kurtuluşunun 96. yıl dönümünü nedeniyle yazılı bir mesaj yayımladı.

 

Başkanımız Boydak Mesajında, “ bundan tam 96 yıl önce 5 Ocak’ta Adana’mızda, 6 Ocak’ta da Ceyhan’ımızda verilen kurtuluş mücadelesinin kahramanlarını minnetle ve rahmetle yâd ediyoruz.” dedi.

 

Türk Milletinin şanlı tarihi boyunca vatanına, bağımsızlığına ve milli değerlerine büyük bir aşkla bağlandığını ifade eden Başkan vekilimiz Boydak, mesajında şu görüşlere yer verdi:

 

“Milli mücadele yıllarında tüm yurtta yakılan kurtuluş meşalesi 5 Ocak’ta Adana’mızı, 6 Ocak’ta da Ceyhan’ımızı aydınlatmış, Allah’ın izniyle aziz ecdadımız ve kahraman ordumuz bütünleşerek şehrimizi düşman işgalinden kurtarmıştır. Bu kahraman ecdadın torunları olarak bizlere düşen, onların canlarından aziz bilip şahadet şerbetini içerek bize emanet ettikleri bu cennet vatanı, aynı bilinçle yarınlara taşımak ve gelecek nesillere daha güçlü bir şekilde bırakmaktır. Bu vesileyle tüm hemşerilerimizin kurtuluş gününü tebrik ediyor, başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bu kutlu mücadelenin isimsiz kahramanlarına, vatan için seve seve şahadet şerbetini içen tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.”

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

HAVA DURUMU
CEYHAN
CEYHAN